Konsultacje w sprawie reformy prawa autorskiego

ZIPSEE „Cyfrowa Polska” przeprowadzi ogólnopolskie konsultacje dotyczące prawa autorskiego. Wnioski sformułowane podczas debat zainicjowanych przez Związek zostaną skierowane do decydentów odpowiedzialnych za tworzenie prawa w Polsce, jak i w Unii Europejskiej.

Konsultacje będą miały charakter otwartych dyskusji z udziałem twórców, ekspertów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz polityków. Podczas spotkań, ich uczestnicy rozmawiać będą o głównych problemach związanych z obecnie obowiązującymi regulacjami prawnoautorskimi i konsekwencjach przepisów, których w tym zakresie planuje się wprowadzić w Polsce i w całej UE. Wspólnie też opracują rozwiązania i propozycje zmian.

„W kwestii reformy prawa autorskiego potrzebny jest konsensus środowiska twórców, biznesu i konsumentów. Dlatego otwarte dyskusje w tym zakresie są bardzo potrzebne. Stąd też nasza inicjatywa” – wyjaśnia prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska” Michał Kanownik.

Inauguracja konsultacji w Warszawie

Pierwsza debata w ramach konsultacji odbędzie się 9 października o godz. 18 w Warszawie w kawiarni Państwomiasto (ul. Andersa 29). Wezmą w niej udział m.in.  pełnomocnik ministra cyfryzacji do spraw społeczeństwa informacyjnego Robert Kroplewski, senator Grzegorz Napieralski, prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska” Michał Kanownik, animator kultury i dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł – Kamil „Jakuza” Jaczyński oraz Katarzyna Czajka, blogerka znana jako Zwierz Popkulturalny.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Gazeta Prawna”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłaj mi najnowsze informacje!

FreshMail.pl