Wicepremier Morawiecki z „Cyfrowym Orłem” od branży cyfrowej

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki otrzymał od ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, organizacji reprezentującej największe firmy w Polsce z branży nowoczesnych technologii, specjalną nagrodę „Cyfrowego Orła”. To wyróżnienie za szerzenie idei cyfrowej gospodarki.

W ocenie prezesa ZIPSEE „Cyfrowa Polska” Michała Kanownika, wicepremier Mateusz Morawiecki w ostatnich miesiącach był najbardziej zaangażowany w proces digitalizacji polskiej gospodarki. Jak argumentuje, również założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, której jest on autorem, są zbieżne z oczekiwaniami przedsiębiorców z branży cyfrowej.

„Wspieranie myśli technologicznej oraz start-upów jest bardzo potrzebne polskiej gospodarce. Szansę na rozwój innowacji w Polsce dostrzegamy właśnie poprzez propozycje i działania, które znajdują się w planie Morawieckiego” – podkreśla prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska”.

Dodaje, że branża, którą reprezentuje liczy, iż polski rząd stworzy konkretne rozwiązania, projekty ustaw, które będą promować nowoczesne technologie w cyfryzacji gospodarki. A propozycje ze Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju nie zostaną tylko na papierze. „Nasza nagroda z jednej strony jest wyrazem poparcia dla dotychczasowych działań premiera Morawieckiego. Z drugiej – chcemy, by przypominała o zobowiązaniu wobec przedsiębiorców w stanowieniu jasnego i przyjaznego dla biznesu prawa” – wskazuje Michał Kanownik.

Nagroda „Cyfrowego Orła” została przyznana po raz pierwszy w historii działalności Związku. Statuetkę wręczono wicepremierowi podczas środowej konferencji „Na drodze zrównoważonego rozwoju” zorganizowanej przez redakcję portalu wGospodarce.pl oraz Polski Fundusz Rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *